اخبار > جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان بستک


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٢١٨٠ 

 تاریخ:1401/10/26 


جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان بستک

جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان بستک به ریاست دکتر بستان سرپرست فرمانداری شهرستان و با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بستک؛ در این جلسه محلات هدف باز آفرینی شهری برنامه هفتم توسعه کشور تصویب و دبیرخانه های ستاد بازآفرینی در شهرداری ها ملزم به تدوین و به روزرسانی برنامه ها و پروژه های اقدام مشترک بازآفرینی محلات هدف شهرهای بستک و جناح شدند.

ولی بستان در این جلسه ضمن بیان مسائل و مشکلات موجود در محلات هدف، خواستار توجه بیشتر مدیران شهرستانی به بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بستک در ادامه با اشاره به بافتهای ناکارآمد شهری گفت: بافت‌های با فرسودگی بالا و عدم ایمنی و استحکام بنا یک معضل بزرگ و اساسی برای مدیریت شهری است و درصورتی‌که ساماندهی نشود، خسارت‌های جبران‌ناپذیری را در حوادث طبیعی به دنبال خواهد داشت.

دکتر بستان همچنین بر هماهنگی بین بخشی دستگاههای اجرایی و خدمات رسان با شهرداری ها و توجه ویژه در اجرای زیر ساخت های مورد نظر ستاد بازآفرینی شهری تأکید کرد.

در پایان برنامه جامع اقدام مشترک با تعیین محلات هدف باز آفرینی شامل تعیین محلات هدف،معبر مصوب برای اجرا در طرح مصوب و اقدام مشترک سایر دستگاهها با شهرداری ها توسط شهرداران تشریح و مورد تصویب قرار گرفت.

 


.انتهای پیام


خروج